پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 91085
 
ساعت : ۰۷:۰۸:۳۲
نویسنده : Shahrad
نظرات (0)

م.

 

1– ساختمان هاي دفاعي defense :

250px-MPB-Defense3

ساختمانهاي دفاعي وظيفه دفاع از كاپ هاي به دست آمده در جنگها و دفاع ها  نيز منابع شما نظير طلا و اكسير را بر عهده دارند.

هر كدام از اين سازه ها نقاط قوت و ضعف مختص به خود را دارند و جايگيري مناسب و هوشمندانه آنها در دهكده شما ميتواند به نقاط قوت آنها بيفزايد يا از نقاط ضعف آن بكاهد. براي مثال سازه ي Mortar 100px-Mortar8شعاع دفاعي كمي دارد ولي آنقدر بمب افكن قدرتمندي است كه براي از بين بردن دشمنان زميني بسيار مفيد عمل ميكند. اما نقطه ضعف آن اينست كه تا 4 مربع يا كاشي بعد از خود را نمي تواند بزند و همينطور دشمنان هوايي را نميتواند مورد اصابت قرار دهد. بنابراين بايد آن را در مركز دهكده خود قرار دهيد و در عين حال از آن به كمك air defense 100px-Air_Defense8محافظت كنيد. از طرف ديگر cannon 130px-Cannon12 و archer tower  100px-Archer_Tower11 با اينكه قدرت صدمه كمتري نسبت به mortar دارند ولي سريعتر و موثر تر ميتوانند هدف را از بين ببرند. wizard tower 100px-Wizard_Tower8نيز به شدت قدرتمند است . تنها ضعف آن اينست كه در شعاع خيلي كوچكي ميتواند صدمه بزند.

اين ساختمانهاي دفاعي عبارتند از : 

Cannon • Archer Tower • Mortar • Air Defense • Wizard Tower  Hidden Tesla • X-Bow • Inferno Tower • Walls • Traps : Bomb • Spring Trap • Giant Bomb • Air Bomb • Seeking Air Mine

130px-Cannon12100px-Archer_Tower11100px-Mortar8100px-Air_Defense8100px-Wizard_Tower8100px-HiddenTesla8100px-Xbow4100px-Inferno2  100px-Wall11     120px-Bomb590px-Spring_trap  100px-Giantbomb3and490px-Seeking_Air_Mine-transparentAirbomb3and4

 

عكس اين سازه ها به ترتيب اسم آنها در بالا ، از راست به چپ مشاهده مينماييد. لازم به ذكر است كه عكس هاي بالا لول ماكزيمم هر كدام از سازه ها هستند.

حالا به توضيحي مختصر از هر كدام از سازه هاي دفاعي ميپردازيم.

بمب افكن ها cannons :

130px-Cannon12

در زير روند تغييرات cannon را پس از ﻫﺮ آپديت و در هر مرحله مشاهده ميكنيد :

cannon update

 

cannon اولين سازه دفاعي است كه هر كسي ﻫﻨﮕﺎﻡ شروع بازي آن را ميسازد.

اين سازه ارزانترين و سريعترين سازه دفاعي براي آپديت شدن در مراحل پايين است .

اين سازه ميتواند تمامي دشمنان زميني را بزند . اين سازه قابليت زدن هدف هاي هوايي را ندارد.

توصيه هايي در هنگام دفاع :

اين سازه در شعاع خيلي وسيعي قادر به حمله و دفاع بوده و در نتيجه مناسب براي از بين بردن دشمناني است كه قصد تخريب ديوارها را دارند.

اين سازه براي از بين بردن غول ها Giant ها هنگام حمله كردن آنها به mortar و wizard tower است . بنابراين سعي كنيد هميشه اين دو سازه دفاعي را در تيررس cannon هايتان قرار دهيد.

سعي كنيد هميشه cannon هايتان را در محافظت و در شعاع و تيررس air defense يا archer tower يا wizard tower ها قرار دهيد چرا كه cannon ها نميتوانند دشمنان هوايي را بزنند و در نتيجه سازه هاي هوايي ديگر كه نام برديم، به شما كمك خواهند كرد.

توصيه هايي در هنگام حمله :

دقت داشته باشيد كه cannon ها فقط ميتوانند يك دشمن را مورد هدف قرار دهند . در نتيجه حمله به cannon ها با يك گروه از barbarian ها يا archer ها بسيار مفيد است.

جدول زير نشان ميدهد كه در هر مرحله از آپديت town hall ، شما مجاز به داشتن چند cannon هستيد :

 

لول town hall 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد cannon هاي مجاز 2 2 2 2 3 3 5 5 5 6

 

سازه دفاعي برج تيرانداز Archer Tower :

Archer_Tower12

در زير روند تغييرات Archer Tower را پس از هر آپديت و در هر مرحله مشاهده ميكنيد :

archer update

 

اين سازه دفاعي بسيار قدرتمند و مفيد است . مفيد از اين لحاظ كه شعاع دفاعي بسيار بالايي دارد و اينكه هم دشمنان هوايي و هم زميني را مورد اصابت قرار ميدهد.

بنابراين با توجه به شعاع دفاعي بالاي آن ميتواند در چهار گوشه دهكده قرار گيرد و با قدرت از آن دفاع كند. در نتيجه بهترين جا براي قرار دادن اين سازه دفاعي بيروني ترين قسمت دهكده است .

توصيه هايي در هنگام دفاع :

به شدت توصيه ميشود كه قبل از آپديت كردن cannon هايتان به فكر آپديت archer tower تان باشيد. حتي اگر اين آپديت كردن طولاني تر و گرانتر از آپديت كردن يك cannon باشد .

بسيار خوب است كه اين سازه را در نزديكي mortar يا cannon قرار دهيد و اين ضعف آنها در حمله به حملات هوايي را بپوشانيد.

توصيه هايي در هنگام حمله :

ضعف اين سازه در اينست كه تنها يه دشمن را در آن واحد ميتواند بزند  در نتيجه اگر گروهي از بربرها يا تيراندازها به آن حمله كنند به راحتي ميتوانند آن را از بين ببرند چرا كه اين سازه با يك دشمن مشغول است و تا او را نكشد سراغ كس ديگري نميرود!

در هنگام حمله به شدمن، هيچ وقت بالون هايتان را در معرض archer tower قرار ندهيد . چرا كه بالون با سرعت پاييني كه در حركت دارد ، تا به مقصد برسد، به سرعت از بين ميرود. بنابراين بهتر است هنگام حمله با بالون با يك گروه از بالون حمله كنيد كه هنگامي كه archer tower با يك يا دو تا از بالون ها مشغول است بتوانيد با بقيه بالون ها به سرعت آن را از بين ببريد. پس از ﺁﻥ بالون هاي شما به سراغ بقيه دهكده ميروند. اگر چه كه wizard tower ها ميتوانند مصيبت باشند و ميتوانيد با دسته اي از تيراندازها كلكشان را بكنيد!

 

جدول زير نشان ميدهد كه در هر مرحله از آپديت town hall ، شما مجاز به داشتن چند Archer Tower هستيد :

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد archer tower هاي مجاز 0 1 1 2 3 3 4 5 6 7

 

در زير نيز ميتوانيد روند تغييرات اين سازه را در مراحل مختلف آپديت و ميزان منابع هزينه شده براي هر مرحله و قدرت هر مرحله را مشاهده نماييد :

Level  تخريب در هر ثانيه تخريب در هر ضربه  Hitpoints   ميزان طلاي مورد نياز

 

Gold

 زمان آپديت ميزان تجربه به دست آمده  XP    لول town hall مورد نياز براي آپديت
1 11 11 400 1,000 15 دقيقه 30 2
2 15 15 450 2,000 30 دقيقه 42 2
3 19 19 500 5,000 45 دقيقه 51 3
4 25 25 550 20,000 4 ساعت 120 4
5 30 30 590 80,000 12 ساعت 207 5
6 35 35 610 180,000 1 روز 293 5
7 42 42 630 360,000 2 روز 415 6
8 48 48 660 720,000 3 روز 509 7
9 56 56 690 1,500,000 4 روز 587 8
10 65 65 720 2,500,000 5 روز 657 8
11 75 75 750 5,000,000 6 روز 720 9
12 86 86 790 7,500,000 7 روز 777 10

 

سازه دفاعي بمب افكن Mortar :

Mortar8

در زير روند تغييرات Mortar را پس از هر آپديت  در هر مرحله مشاهده ميكنيد :

mortar update

اين سازه يك سازه دفاعي سنگين است. اگر دشمني در محدوده و تيررس اين سازه قرار بگيرد ﺑﺎ شدت بسيار زيادي از بين ميرود.

بنابراين اگر گروهي از دشمنان مانند گروهي از بربر ها يا تيراندازها يا دزدها در تيررس آن باشند با تيرهاي سهمگين اين سازه به شدت از بين ميروند.

اين سازه تنها تا 4 كاشي ميتواند دشمنان را بزند.

از آنجايي كه mortar بيشتر از يك ثانيه وقت تلف ميكند تا دشمنان را نشانه بگيرد و بزند در نتيجه دشمنان تند و تيزي مثل goblin يا دزد ميتوانند به سرعت فرار كنند و در نتيجه تيرها را به خطا بزنند.

توصيه هاي هنگام دفاع:

دقت داشته باشيد هميشه يك mortar را آپديت كنيد و همه را با هم آپديت نكنيد چرا كه موقعي كه كسي به شما حمله كند خيلي بد صدمه ميبينيد. چرا كه mortar ها قدرت تخريب بالايي دارند و در دفاع به شما كمك ميكنند.

از آنجايي كه اين سازه محدوده دفاعي كمي دارد بهتر است در پشت ديوارها از آن استفاده كنيد تا بتواند به خوبي از ساختمانهاي ديگرتان محافظت كند.

يك توصيه هوشمندانه اينست كه با mortar هاي خود يك مثلث به دور مركز دهكده تان درست كنيد كه بتوانند در هنگام حمله به شما، به يك نقطه ضربه بزنند و در نتيجه بيشترين دفاع را داشته باشيد.

در هر مرحله اي كه يك mortar قرار داشته باشد ميتواند يك تيرانداز دشمن را در همان مرحله با يك تير نابود كند. مثلاً mortar لول 1 ميتواند با يك تير دشمن تيرانداز يا archer مرحله 1 را نابود كند و به همين ترتيب…

تركيب mortar و wizard tower با هم تركيب بسيار خوبي است . چرا كه wizard tower محدوده دفاعي كمي دارد و mortar با محدوده دفاعي بالاتر اين ضعف را ميپوشاند و در مقابل wizard tower با قابليت حمله هوايي ميتواند اين ضعف mortar را در ناتواني حمله هوايي بپوشاند.

به طور كلي قرار دادن mortar ها در كنار هم به طوري كه محدوده دفاعي آنها هم پوشاني (نه به طور كامل) داشته باشد قدرت تخريب بسيار بالايي دارد و موثر است.

توصيه هاي هنگام حمله:

بربرها و دزدها به دليل سرعت زياد ميتوانند هنگام حمله وارد نقطه كور mortar شوند و در نتيجه به تخريب ديگر جاها بپردازند.

ناتواني اين سازه در حمله هوايي ميتواند باعث شود به راحتي و اگر در تيررس و محافظت air defense نباشد، توسط بالون ها و اژدها از بين برود.

جدول زير نشان ميدهد كه در هر مرحله از آپديت town hall ، شما مجاز به داشتن چند Mortar هستيد :

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد Mortar هاي مجاز 0 0 1 1 1 2 3 4 4 4

سازه دفاعي دفاع هوايي Air Defense :

AirDefence8

در زير روند تغييرات Air Defense را پس از هر آپديت و در هر مرحله مشاهده ميكنيد :

airdefense update

اين سازه يكي از قويترين سازه هاست كه قدرت حمله به دشمنان هوايي را دارد. بيشترين قدرت تخريب در ثانيه در بين سازه هاي هوايي را دارد.

اين سازه تنها ميتواند از حملات هوايي دفاع كند و قادر ﺑﻪ دفاع در برابر حملات زميني نيست و دشمنان زميني خيلي راحت ميتوانند آن را از بين ببرند.

اين سازه تنها قابليت حمله به يك دشمن در آن واحد را دارد.

توصيه هايي در هنگام دفاع :

اين سازه قدرت تخريب و شعاع دفاعي بسيار بالايي دارد. بنابراين بايد آنها را جايي قرار دهيد كه بيشترين قيمت دهكده تان را پوشش دهد. يك استراتژي خوب براي TOWN HALL مرحله 8 به بالا اين است كه آنها را به صورت راس هاي يك مثلث يا در مراحل بالاتر كه 4 تا داريد، به صورت رئوس يك لوزي در اطراف TOWN HALL خود قرار دهيد .

دقت كنيد AIR DEFENSE براي دشمنان زميني شما بهترين هدف هستند چرا كه نميتواند دشمنان زميني را مورد حمله قرار دهد. از طرف ديگر سعي كنيد ضعف WIZARD TOWER و MORTAR را كه شعاع دفاعي كمي دارند را با در تيررس قرادادن اين سازه بپوشانيد.

بهتر است اين سازه را پشت اولين سد دفاعي خود قرار دهيد مثلاً در پشت CANNON يا ARCHER TOWER . به نحوي كه بين دو سد دفاعيتان ديوار باشد.

اين باعث ميشود غول ها به راحتي Air Defense شما را نابود نكنند و HEALER ها به سرعت وارد عمل نشوند.

توصيه هايي در هنگام حمله :

در هنگام حمله مراقب Air Defenseها باشيد . چرا كه اولين تيري كه به شما شليك ميشود از طرف اين سازه است. بخصوص healer ها براي اين سازه اهميت و اولويت دارند.

سعي كنيد در حمله هايتان تا Air Defense را از بين نبرده ايد از بالون استفاده نكنيد چرا كه سرعت بالن كم است و با دو تير از جانب Air Defense از همان فاصه دور، از بين ميرود !

شما ميتوانيد با يك اژدها يا بالون Air Defense را سرگرم كنيد و سپس با حمله زميني اين سازه را از پا در آوريد.

بهترين راه براي از بين بردن Air Defense حمله گروهي با Minion MINION هاست. چرا كه هم پرقدرتند هم اينكه Air Defense تنها ميتواند در آن واحد يك دشمن هوايي را بزند.

 

جدول زير نشان ميدهد كه در هر مرحله از آپديت town hall ، شما مجاز به داشتن چند Air Defense هستيد :

 

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد Air Defense هاي مجاز 0 0 0 1 1 1 2 3 4 4

سازه دفاعي Wizard Tower:

Wizard_Tower8

در زير روند تغييرات Wizard Tower را پس از هر آپديت و در هر مرحله مشاهده ميكنيد :

wizard tower update

اين سازه يه صخره كريستالي است كه يك جادوگر روي آن قرار دارد .

قدرت تخريب در ثانيه اين سازه از mortar كمتر است.

اين سازه هم ميتواند حملات زميني و هم هوايي را خنثي كند.

mortar و wizard tower به خوبي مكمل هم خواهند بود. چرا كه هريك ميتواند ضعف ديگري را تامين كند.

به ياد داشته باشيد براي حمله كردن به كار گرفتن يك غول  5 تيرانداز به خوبي از پس اين سازه بر مي آيند.

توصيه هايي در هنگام دفاع :

بهترين جا براي قرار دادن wizard tower قراردادنش در كنار town hall است. چرا كه قدرت بالايي داد. از طرفي چون شعاع دفاعي كمي دارد بهتر است در بيروني ترين قسمت دهكده تان قرار بگيرد.

استراتژي ديگر براي دفاع ، قرار دادن اين سازه در كنار mortar است.چرا كه هريك ميتواند ضعف ديگري را تامين كند.

جاي ديگر قراردادن آن كنار منابعتان براي حفاظت از آنها در مقابل دزدهاست.

بهتر است هميشه mortar و wizard tower در ديد و راستاي دفاعي يكديگر باشند. به اين صورت كه در فواصل دور و تا رسيدن دشمنان، mortar به آنها حمله ميكند و تا آنها به mortar نزديك شوند ، wizard tower كلك آنها را ميكند. خصوصاً در حملات هوايي كه mortar در دفاع از آنها عاجز است.

توصيه هايي در هنگام حمله :

براي حمله سعي كنيد از نيروهايي مثل بربرها و دزدها براي پرت كردن حواس wizard tower استفاده كنيد و آن را با تيراندازهايتان از بين ببريد.

دقت كنيد كه wizard tower قابليت حمله به صورت گروهي را دارد . اگر گروهي از بربرها را بفرستيد همگي را ميتواند گروهي نابود كند.

جدول زير نشان ميدهد كه در هر مرحله از آپديت town hall ، شما مجاز به داشتن چند wizard tower هستيد :

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد wizard tower هاي مجاز 0 0 0 0 1 2 2 3 4 4

سازه دفاعي مخفي Hidden tesla

150px-Hidden_Tesla8

اين سازه دفاعي مخفي ، هم دشمنان زميني و هم هوايي را تهديد ميكند . به اين نحو كه وقتي به اندازه كافي به آن نزديك شوند، با قدرت كشنده برق آنها را نابود ميكند.

در زير روند تغييرات Hidden Tesla را پس از هر آپديت و در هر مرحله مشاهده ميكنيد :

tesla

تنها فرقي كه اين تله دفاعي با ديگر تله ها دارد اينست كه نياز به تعمير ندارد.

اين تله با آپديت كردن به تاون هال لول 7 فعال ميشود.

اين تله تنها وقتي فعال ميشود كه دشمن به فاصله 6 كاشي يا كمتر از آن قرار داشته باشد.

دقت داشته باشيد كه اين تله دفاعي بر روي P.E.K.K.A پكاها قدرت تخريب دو برابري نسبت به بقيه دشمنان دارد!

hidden tesla به اندازه ي يك مربع 2 در 2 كاشي جا ميگيرد.

توصيه هايي در هنگام دفاع :

بهترين مزيت دفاعي hidden tesla اينست كه براي دشمنان يك سورپرايز است و اگر در جاي درستي قرار بگيرد ميتوانند كاملاً نقشه هاي دشمن را شكست دهد.

متاسفانه خيلي از بازيكنان بازي كلش آف كلنز ، در طراحي دهكده خود مكانهايي را با فضاي خالي قرار ميدهند و در آن قسمتها بمب و hidden tesla قرار ميدهند تا به خيال خود دشمن خود را گول بزنند . در حاليكه اين حقه كاملاً لوس و قديمي شده وبهتر است در جاهايي از تله ها استفاده كنيد كه بتوانيد دشمن را به خوبي گول بزنيد و قابل حدس نباشد.

مثلاً شما ميتوانيد به اندازه يك فضاي 2 در 2 كاشي را درون سرزمين خود باز بگذاريد كه دشمن فكر كند حتماً در اين نقطه بايد تله اي وجود داشته باشد ، ولي به جاي اين فضاي 2 در 2 ، تله ها را در جاي ديگر قرار دهيد . با اين كار دشمن را گول ميزنيد و كاملاً شگفت زده خواهد شد و از آنجايي كه فكر ميكند تله ها در آن فضاي خاليست ، راه ديگري را انتخاب ميكند . ميتوانيد در آن راه ديگر تله هايتان را قرار بدهيد !

دقت داشته باشيد وقتي hidden tesla در حال آپگريد به لول بالاتر است ، مخفي نيست و همه ميتوانند آن را ببينند . بنابراين قبل از آپديت كردن جاي اصلي آن را عوض كنيد و پس از آپديت به جاي اصلي برگردانيد.

بسياري از بازيكنان لول بالاي بازي كلش آف كلنز ، hidden tesla هاي خود را نزديك تاون هالشان قرار ميدهند.

توصيه هايي در هنگام حمله :

هميشه قبل از حمله ، مكانهاي محتمل به وجود تله ها و hidden tesla را بررسي كنيد سپس حمله كنيد. دقت داشته باشيد تا وقتي به hidden tesla نزديك نشويد فعال نميشود و خوشبختانه نقطه ديد وسيعي ندارد و به راحتي ميتوانيد از فعال شدن آن جلوگيري كنيد.

هر جا ، جاي خالي 2 در 2 ديديد بايد به وجود hidden tesla در آن نقطه شك كنيد. قبل از حمله تاون هال رقيب را بررسي كنيد و به ياد داشته باشيد hidden tesla تنها از تاون هال لول 7 به بعد فعال ميشود . بنابراي

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]